Авто

Kia відмовиться від ДВС та очистить океани від пластику

Kia

Компанія Kia представила новий план розвитку, який допоможе їй за кілька десятків років перетворитися на «постачальника екологічних мобільних рішень», а заодно досягти вуглецевої нейтральності.

Ставка в ньому зроблена на електромобілі, принаймні на ключових ринках, і максимальне зниження викидів парникових газів поряд з їх компенсацією: корейці займуться очищенням океанів від пластику і відновленням прибережних водно-болотних угідь у себе на батьківщині.

Читайте також:  Tesla набрала попередні замовлення на Cybertruck на 80 мільярдів доларів

Оскільки основна частина викидів вуглекислого газу припадає на період експлуатації автомобіля, то в Kia мають намір поступово відмовлятися від двигунів внутрішнього згоряння. У Європі електрифікація всього модельного ряду завершиться до 2035 року, на інших ключових ринках — до 2040-го. Ну а ще через п’ять років компанія скоротить викиди парникових газів на 97 відсотків від показника 2019 року, причому декарбонізація торкнеться і ланцюжка поставок, і логістику, і виробництво.

Першим у світі автомобілем, при виробництві якого використовували "зелену сталь", став безпілотний самоскид Volvo Group.

Першим у світі автомобілем, при виробництві якого використовували “зелену сталь”, став безпілотний самоскид Volvo Group.

Вже з наступного року Kia почне моніторити викиди CO₂ компаній-партнерів і на основі зібраних дані пропонувати заходи щодо їх зниження. Ключовим елементом тут стане перехід на так звану зелену сталь, тобто Виплавлену без використання викопного палива – її вже застосовують Volvo Cars, Volvo Construction Equipment і Mercedes-Benz. Ті ж викиди, від яких не вдасться позбутися, компанія компенсує впровадженням вуглецево-негативних проектів.

У жовтні цього року The Ocean Cleanup успішно випробувала другу версію системи збору пластику. Місце-велика Тихоокеанська сміттєва пляма.

У жовтні цього року The Ocean Cleanup успішно випробувала другу версію системи збору пластику. Місце-велика Тихоокеанська сміттєва пляма.

Наприклад, Kia підтримає нідерландську некомерційну фірму The Ocean Cleanup, зайняту очищенням океанів від пластику. Корейці хочуть організувати замкнуту систему циркуляції сировини: вони будуть допомагати з будівництвом річкових «перехоплювачів», суден для складання і сортування відходів, утилізувати сміття і після переробки використовувати його у виробництві автомобілів. До 2030 року частка вторсировини зросте до 20 відсотків, плюс з 2022-го друге життя отримають старі батареї від електромобілів (наприклад, в стаціонарних накопичувачах).

Читайте також:  KIA EV6 побив світовий рекорд Tesla за часом зарядки в дорозі

Крім того, Kia приєднається до Глобальної ініціативи Blue Carbon, мета якої — відновлення і збереження прибережних зон і океанічних екосистем. Свою назву програма отримала від “блакитного вуглец”: він “зв’язується” в пластах звичайних і макроводорості, мангрових заростях і в солончаках, а отже, не потрапляє в атмосферу. В першу чергу Kia має намір захистити прибережні марші у себе на батьківщині, для чого заручиться підтримкою Міністерства рибальства і океанів Кореї.