Авто

Daimler продав свою частку в Renault, якою володів 11 років

Daimler

У 2010 році Daimler домовився про стратегічне партнерство з альянсом Renault-Nissan, і тоді ж отримав по 3,1 відсотка акцій обох компаній, а ті, у свою чергу, поділили такий же пакет акцій Daimler навпіл між собою.

Навесні цього року і Rеnault, і Nissan продали свої частки, а тепер їх приклад наслідував і Daimler: він продав всі належні йому акції Renault на суму 305 мільйонів євро.

Читайте також:  Lamborghini випустила крісла для геймерів

У березні 2021 року Renault позбувся акцій Daimler, реалізувавши їх за 1,15 мільярда євро, а в травні Nissan виручив з продажу своєї частки 1,19 мільярда євро. Тепер з гри вийшов і Daimler, так як перехресне володіння акціями перестало бути необхідною умовою для подальшої співпраці.

Автомобілі Mercedes-Benz A – і B-Class оснащуються двигунами Renault, А Renault Twingo ділить вузли і агрегати Smart, що належить Daimler.

Однак не всі партнерські проекти були вдалими, приклад тому-провалився на ринку пікап X-Class, розроблений на базі Nissan Navara. Модель зняли з конвеєра в середині 2020 року, через кілька років з моменту виходу, без перспектив появи другого покоління і без наступника.

Читайте також:  Honda HR-V нового покоління дістався до Європи

Тим часом 9,69 відсотка акцій Daimler як і раніше належать Geely Holding Group, який володіє марками Geely Auto, Lotus, Lynk & Co, Proton і Volvo. У 2019 році компанія Geely придбала у Daimler 50 відсотків акцій Smart і в 2021 році продемонструвала першу модель цієї марки сучасної розробки: їй став електричний кросовер B-класу, який буде продаватися в Китаї та Німеччині.

Джерело: Le Figaro