Технології

Заплатити в Viber. Які новинки запропонує месенджер українцям у 2020 році

Viber

У Viber розповіли, яким буде майбутнє після соціальних мереж.

Месенджер Viber, що належить японській Rakuten, на кінець 2019 року обслуговував близько 1 млрд користувачів у більш ніж 190 країнах світу. Причому в Україні він займав міцне перше місце серед додатків для миттєвого обміну повідомленнями.

Глава департаменту з продажу в країнах СНД Rakuten Viber Сергій Самородов розповів, як і для чого наші співвітчизники користуються месенджером. А також про те, чого українцям чекати від компанії в наступному, 2020 році.

Наскільки поширений Viber в Україні і на чому компанія заробляє в нашій країні?

Україна для нас дуже важливий ринок. Більше 96% власників смартфонів користуються Viber. Розподіл по використанню операційних систем наступне: 85% користувачів на Android і близько 15% на iOS. Українці щодня здійснюють в Viber близько 4 млн дзвінків і відправляють 11 млн повідомлень

Один з основних джерел доходу компанії – це бізнес-повідомлення, приблизно 25%. Сервісом бізнес-повідомлень користуються понад 50 компаній в Україні. Потім йде нативна і медійна реклама. Далі – чат-боти і стікери. У порівнянні з 2018-им ми виросли в доході приблизно на 17%. Плануємо активно розвиватися і далі. Також в монетизаційну модель входять телеком-сервіси, такі як Viber Out.

Як саме плануєте розвиватися?

Існує гіпотеза, що месенджери в майбутньому замінять собою соціальні мережі. Взяти, наприклад, китайський WeChat. Люди там живуть, працюють, спілкуються, обмінюються відео і фото, купують щось, оплачують послуги. По суті, месенджери туди так чи інакше мігрують.

Читайте також:  Мавпа Ілона Маска силою думки зіграла в Pong [ВІДЕО]

Ми не виняток, будемо додавати сервіси. У США, Англії та РФ ми вже тестуємо нову послугу, коли клієнт може шукати і обговорювати в чатах різні товари (одяг, електроніка, ювелірні вироби і тд). Поки це в стадії експерименту, але, я думаю, ми точно будемо це розвивати.

Що чекати від Viber в Україні в 2020 році?

Ми розвиваємося з усім світом, в руслі глобальних трендів. Будемо дивитися саме в бік того, щоб давати користувачам нові можливості для спілкування. Здійснювати платежі безпосередньо в додатку, проводити транзакції. Наша мета – надання більше сервісної складової.

Є світовий тренд, який стверджує, що кількість завантажуваних і встановлюваних додатків знижується. З кожним роком людини все складніше і складніше змусити встановити якийсь додаток. Банківське, “магазинне” або будь-яке інше.

А месенджер – ось, він вже у тебе є. І було б логічно реалізувати запити користувача в додатку. Наприклад, вам потрібно купити квиток – ви літаєте раз на місяць або раз на рік, не грає ролі – це можна робити через Viber. За допомогою чат-ботів ви ввели запит, отримали відповідь, придбали те, що вам потрібно.

Тобто ви хочете стати WeChat?

Частково.

Як в перспективі найближчих декількох років буде змінюватися ваша модель монетизації?

Ми не передбачаємо якихось різких глобальних змін. Тренд продовжиться, але, може бути, відбудуться якісь зміни за частками доходів від різних сегментів.

Що зможуть українці купити в Viber в 2020 році?

Я думаю, щось можна буде вже купити. Поки рано говорити. Наприклад, рітейлери здебільшого готові. Вони активно запускають чат-боти. Ми, як платформа, повинні надати бізнесу можливість працювати з аудиторією безпосередньо. Наше завдання – розвивати такі сервіси.

Читайте також:  Передова технологія нічного бачення в дії [ВІДЕО]

В Угорщині ми з MasterCard запустили пілотний проект, який дозволяє проводити p2p-платежі, тобто між користувачами. Потрібно один раз зареєструвати Вашу банківську картку, і. потім за номером телефону зі своєї адресної книги можете просто комусь перевести гроші.

Тобто нам в Україні чекати в 2020 році платежів в Viber?

Я дуже на це сподіваюся.

А що може перешкодити?

Потрібні партнери – банки, платіжні системи. Щоб інфраструктура була готова. Треба поєднати відразу багато шматочків пазла.

Які месенджери в Україні Ви вважаєте своїми найсильнішими конкурентами і чому?

Глобально ми відчуваємо найбільшу конкуренцію з боку WhatsApp.

Але варто відзначити, що з усіх відомих міжнародних програм для спілкування Viber серед них – саме захищене. Наскрізне шифрування всіх чатів і дзвінків активовано в ньому за умовчанням.

Але ж Viber розмістив свої сервери в РФ – такі вимоги законодавства цієї країни. А в Україні це сприймається з підозрою.
Закон в Росії стосується користувачів з Росії. Дотримуючись закону, деякі сервери, що відносяться до російських користувачів, розташовані в Росії. Нічиї дані, крім російських, не зберігаються на території Росії. Ні українців, ні французів, ні ліванців. Нікого. Так, до слова — дані-це номер користувача і фіксація його підключення до Viber. Сервери потрібні тільки для передачі зашифрованого повідомлення. В той момент, коли адресат отримав повідомлення, воно видаляється з сервера.

Читайте також:  Microsoft змінить шрифт Office за замовчуванням вперше за 15 років

Крім цього, Viber співпрацює з Amazon і передає дані через їх віртуальні сервера, які розміщуються на розсуд Amazon. У разі необхідності (наприклад, збої в роботі додатків) сервера, можуть “перекидатися” з країни в країну.

Якими месенджерами в Україні користуються міністри і депутати

Але все ж для простого користувача це звучить не надто переконливо. Раз є сервери в РФ, значить ФСБ або інші спецслужби можуть отримати доступ до листування. Як Viber бореться з таким стереотипом?

Ми-частина японської корпорації, але в кожній країні ми повинні дотримуватися місцевого законодавства. Вимоги щодо безпеки, серверів і так далі. Ще раз підкреслюю – Viber так влаштований, що на серверах листування не зберігається, а доступна вона тільки на кінцевих пристроях користувачів.

Якщо ви зміните смартфон з Android на iOS, то історію свого листування в Viber не отримаєте. Тому що її немає, вона не зберігається, якщо не зробити бекап на iOS в хмару, але тільки якщо ви самі захочете зберегти дані. При цьому зберігатися зашифрована інформація буде на серверах Apple або Google, до якої, як ви розумієте, у нас абсолютно точно немає доступу. Крім іншого, у Viber немає веб-версії, яка за замовчуванням не безпечна.

Як надалі розвиватимуться месенджери?

Що основа людської цивілізації? Комунікація. Людям потрібно дати можливість спілкуватися. Голосом, текстом, фотографіями, “гіфками ” … це основна наша цінність для споживачів. А далі ми хочемо дати їм можливість платити, замовляти – будь ласка. Стати незамінною платформою для реалізації щоденних завдань людей – наша головна місія.

Джерело: UBR