Технології

Ілон Маск продав акцій Tesla на $5 мільярдів після опитування на Twitter

Ілон Маск

Незабаром після обіцянки продати частину своїх акцій Tesla глава компанії Ілон Маск офіційно зробив задумане. Виручка ексцентричного бізнесмена при цьому склала близько п’яти мільярдів доларів-втім, на такий крок йому довелося піти зовсім не через брак грошей.

Напередодні підприємець запитав своїх підписників у Twitter, чи варто йому позбутися 10% акцій компанії на тлі пропозиції сенатора Рона Відена про «податок на мільярдерів». Близько 60% опитаних проголосували ствердно. Незабаром він дійсно реалізував 930 000 акцій на суму $1,1 мільярда. Протягом наступних двох днів “пішло” ще 3,6 мільйона акцій на загальну суму близько 4 мільярдів доларів.

За підсумком мільярдер “скинув” всього 3% акцій замість запланованих 10%. Крім того, Маск згадував про майбутній продаж ще у вересні. За даними Wedbush Securities, з цієї причини генеральному директору Tesla загрожує податковий рахунок на суму не менше $10 мільярдів, тому Маск і запланував продаж акцій своєї компанії в четвертому кварталі 2021 року. Іншими словами, опитування користувачів виглядає скоріше як піар-хід з боку підприємця.

Читайте також:  Apple відкликає браковані iPhone 12 на безкоштовний ремонт

За останні два дні особистий капітал Маска зменшився приблизно на $50 мільярдів, але він як і раніше офіційно залишається найбагатшою людиною в світі. Крім того, акції Tesla виросли майже на 3% після чергового закриття торгів.