Авто

Greenpeace засудив Volkswagen за недостатні заходи у боротьбі зі зміною клімату

Volkswagen ID 5

Німецький підрозділ екологічної організації Greenpeace Deutschland і 20-річна активістка Клара Майєр подали в суд на Volkswagen, повідомляє Reuters. На їхню думку, автогігант недостатньо намагається протидіяти глобальній зміні клімату.

Приводом для позову стали висунуті до Volkswagen жорсткі вимоги щодо зменшення вуглецевого сліду, які автогігант повністю відхилив.

Ряд вимог, висунутих Greenpeace і Майєр, включав припинення виробництва двигунів внутрішнього згоряння до 2030 року і скорочення викидів діоксиду вуглецю в атмосферу на 65 відсотків у порівнянні з 2018 роком в той же термін.

Читайте також:  Tesla поставила ультиматум клієнтам, які тягнуть із викупом електрокарів

Volkswagen офіційно заявив 28 жовтня, що не буде виконувати вимоги. Представник компанії зазначив, що вона виступає за захист клімату і декарбонізацію транспортного сектора, проте «не може займатися цим поодинці». Крім цього, впроваджувати подібні заходи-прерогатива уряду, і цивільними позовами проти окремих компаній проблему не вирішити, додав він.

У вересні екологічна організація Deutsche Umwelthilfe подала аналогічний позов проти BMW і Daimler, які також відмовилися припиняти виробництво машин з паливними двигунами до 2030 року.

Volkswagen, який досі переживає наслідки дизельного скандалу, що розгорівся в 2015 році, збирається вкласти в електрокари 110 мільярдів доларів протягом дев’яти років. Це максимальний обсяг інвестицій в секторі: на другому місці китайський SAIC, який планує витратити 100 мільярдів. В цілому ж до 2030 року автопром витратить на розвиток «зеленого» транспорту 515 мільярдів доларів, підрахували аналітики.