Технології

Представлено Windows 11 SE: альтернатива Chrome OS для ноутбуків

Microsoft Windows 11 SE

Компанія Microsoft випустила нову версію Windows 11, орієнтовану на студентів і школярів. Очікується, що спеціальне видання операційної системи складе конкуренцію Chrome OS в освітньому сегменті — воно поставляється в комплекті з офісним пакетом і призначене для установки на лептопи початкового рівня.

Windows 11 se позиціонується як ОС для навчальних закладів і буде поширюватися тільки в форматі передустановки на нові пристрої. Ще однією відмінністю полегшеної версії операційної системи від базового видання стала відсутність вбудованого магазину додатків.

Читайте також:  Інсайдери: Pixel 6a отримає процесор Tensor та урізану камеру

При цьому системні адміністратори зможуть встановлювати сторонній софт з “білого списку”, який буде опублікований пізніше. Відомо, що в нього точно увійдуть Google Chrome і Zoom.

Microsoft Windows 11 SE

Операційна система поставляється з повним набором додатків офісного пакету Microsoft 365, а її штатний браузер Edge підтримує розширення для Chrome.

Windows 11 SE за замовчуванням виконує резервне копіювання документів в OneDrive з можливістю автономного доступу. Примітно, що в системі відключені віджети — вони, на думку розробників, тільки заважають навчанню.

Microsoft Windows 11 SE

У SE-версії ОС Microsoft також видалила кілька макетів в Snap на користь режиму, який дозволяє розміщувати додатки поруч. Весь софт за замовчуванням також запускається в повноекранному режимі. Операційка буде доступна тільки на недорогих ноутбуках для освітніх установ. Старт продажів таких моделей з передвстановленою Windows 11 se очікується в кінці поточного року.