Авто

Tesla може почати постачати Semi вже цього року, але лише одній компанії

Semi tesla

Електрична вантажівка Tesla Semi, представлена в 2017 році, затримується на шляху до конвеєра. У жовтні глава виробника електрокарів Ілон Маск оголосив, що сподівається почати серійну збірку тягачів тільки в 2023 році через проблеми з поставками електронних комплектуючих. Однак компанія PepsiCo, яка замовила партію Semi ще чотири роки тому, більш оптимістична: її глава розраховує отримати автомобілі до кінця 2021 року.

Своїм баченням ситуації з Tesla Semi поділився генеральний директор PepsiCo Рамон Лагуарта, торкнувшись теми вантажівок на 26-й Конференції Організації Об’єднаних Націй зі зміни клімату.

Читайте також:  Lexus показав перше зображення нового RX

За його словами, перші екземпляри електричних вантажівок компанія отримає в четвертому кварталі нинішнього року, і вони допоможуть знизити негативний вплив PepsiCo на навколишнє середовище. На сьогоднішній день на логістику припадає близько 10 відсотків від загальних викидів вуглекислого газу компанії.

У березні стало відомо, що до кінця року PepsiCo чекає партію з 15 електричних вантажівок Tesla Semi, а всього в замовленні компанії числяться 100 екземплярів. Машини вона збирається використовувати на підприємстві в Модесто, штат Каліфорнія, яке має намір перетворити в вуглецево-нейтральну площадку.

Спочатку збірку Tesla Semi збиралися почати в 2019 році, потім – в 2020-му, а в 2021 році компанія повинна була зібрати 2500 примірників вантажівки. Однак у липні Маск відклав термін до 2022 року, а в жовтні – до 2023-го. Тоді ж буде запущено масове виробництво пікапа Cybetruck і спорткара Roadster.

Читайте також:  Toyota показала новий мінівен на платформі Camry

За попередніми даними, в рух semi буде приводити чотиримоторна силова установка, потужність якої поки невідома. На одній зарядці модель зможе проїжджати до 800 або навіть до 1000 кілометрів, а ресурс тягача складе 1,6 мільйона кілометрів.

Джерело: CNBC