Авто

Електрокари BMW заряджатимуть електрикою з гною

BMW iX з пакетом Sport

Відділення BMW of North America буде використовувати гній з каліфорнійських молочних ферм для отримання “зеленої” електроенергії. Про це компанія оголосила напередодні, представивши свого нового партнера — ферму Bar 20 Dairy з Каліфорнійського містечка Керман.

На території господарства знаходиться біореактор нового покоління, здатний захоплювати виділяється гноєм метан і перетворювати його в чисту енергію без спалювання.

Будівництвом біореактора, в даному випадку анаеробного (без подачі кисню), займалася фірма California Bioenergy. Принцип його дії простий і заснований на процесі метанового бродіння, який в спрощеному вигляді виглядає так: надходить в реактор біомаса під вплив бактерій спочатку перетворюється в метан, воду і вуглекислий газ; потім біогаз фільтрують і передають до паливних осередків, де шляхом парового риформінгу з нього виділяють чистий водень. На останньому етапі водень окислюється на аноді, що генерує струм.

Читайте також:  Smart готується до запуску свого найбільшого автомобіля за межами Китаю

Не можна сказати, що цей метод повністю нешкідливий для навколишнього середовища, так як при паровому риформінгу виділяється невелика кількість парникових газів (але набагато менше, ніж при спалюванні вуглеводнів).

Однак за рахунок захоплення метану і перетворення його в чисту електроенергію BMW вважає, що таким чином компенсує 100 відсотків викидів вуглекислоти. Крім того, установка в Bar 20 Dairy виробляє в два рази більше електрики, ніж традиційні генератори, при тому ж обсязі газу. Ну а переварений в біореакторі матеріал можна далі використовувати в якості добрив.

За підрахунками, скорочення виділень метану в поєднанні з виробленням «зеленої» електроенергії призводить до зменшення обсягу викидів вуглекислого газу, еквівалентного зарядці більше 17 000 електромобілів протягом року.

Читайте також:  Volkswagen завершить виробництво знакової моделі Santana

Проект насамперед спрямований на зниження залежності від викопного палива, але також посприяє поліпшення якості повітря в Північній і Центральній Каліфорнії, впевнені в BMW.