Авто

Geely показала конкурента електричної вантажівки Tesla

homtruck geely

Китайська Geely показала концепт електричного тягача, який збирається випустити вже через три роки. Модель Remote Xinghan H продаватимуть і за межами Китаю, але під спрощеною назвою Homtruck, а доопрацюванням і складанням займеться Farizon Auto – підрозділ компанії з виробництва комерційних автомобілів. Homtruck отримає три варіанти силових установок і безліч «розумних» помічників, що підвищують комфорт водія.

Homtruck отримав футуристичну зовнішність зі складними світловими елементами і панорамним дахом кабіни. Тягач оснащений камерами, що забезпечують огляд 360 градусів, подібно камерам Tesla, і автопілотом четвертого рівня за шкалою SAE International з оновленням»по повітрю”.

Читайте також:  Дефіцит нових автомобілів в Україні спричинив спад продажів

Він не вимагає участі водія в процесі управління і може вести машину по заданому маршруту. Лідар, радар міліметрового діапазону і ультразвуковий радар будуть доступні за замовчуванням, як і підтримка стандарту зв’язку 5G-V2X.

homtruck geely

Фото: Geely

У салоні розташувалися усічене кермо з вбудованим дисплеєм і мінімалістичний кластер «приборки» і мультимедійної системи. Ще один екран вбудований в центральний тунель, причому в ньому є відсік для підігріву чайника з вимірювачем температури: мається на увазі, що водій зможе насолоджуватися чаюванням, активувавши автопілот. Акцент зроблений на технології і комфорт, а також екологічність, тому в обробці рясно застосовані перероблені матеріали.

Читайте також:  Ілон Маск побудує в Лас-Вегасі автомобільне «метро» з півсотнею станцій

Що стосується силових установок, то їх задумано цілих три: гібридна, повністю електрична з можливістю заміни віджилого акумулятора і метанолова. Остання потрапила в список не випадково: в 2019 році Farizon Auto розробила власний економічний агрегат, що працює на метанолі.

Старт виробництва і поставок Homtruck запланований на 2024 рік. Крім Китаю, електровантажівку хочуть продавати в Європі, Кореї, Японії та Північній Америці.

Джерело: CNBC