Авто

Стало відомо, скільки грошей світовий автопром витратить на електрокари до 2030 року

Електрокар

Протягом наступних дев’яти років автовиробники по всьому світу вкладуть у розвиток електротранспорту 515 мільярдів доларів, підрахували аналітики Reuters.

Всього три роки тому в аналогічному прогнозі йшлося про 300 мільярдів, проте плановані заборони ДВС і зміщення ринку в бік «батарейних» машин внесли свої корективи.

Багато країн збираються припинити продажі нових бензинових і дизельних машин до 2030 року, а в США планують за той же термін збільшити частку електромобілів на ринку до 50 відсотків.

Читайте також:  Завод BMW простоює понад тиждень через страйк робітників

Лідером за кількістю вкладених коштів стане Volkswagen Group, що досі оговтується від дизельного скандалу 2015 року. Концерн інвестує в електрокари і акумулятори 110 мільярдів доларів – 20 відсотків від загальної суми – в рамках плану продати мільйони «електричок» в Європі, Китаї та Північній Америці.

Інші німецькі виробники, BMW і Daimler, спільно вкладуть 75 мільярдів доларів, а ще близько 60 мільярдів збираються витратити американські General Motors і Ford.

Серед китайських компаній найбільший обсяг інвестицій у розмірі 100 мільярдів доларів запланований у SAIC – партнера Volkswagen і General Motors. Японські бренди помітно відстають від тренда: Honda, Toyota і Nissan разом витратять менше 40 мільярдів доларів.