Політика

У ЄС побачили зниження корупції в Україні

Катаріна Матернова

За п’ять років ситуація з корупцією в Україні значно покращала, у деяких секторах економіки вона повністю зникла, каже Матернова.

Рівень корупції в Україні знизився за останні п’ять років, заявляє голова Генерального директорату із сусідства та переговорів щодо розширення ЄС Катаріна Матернова. Як повідомляє Укрінформ, про це вона сказала на засіданні комітетів Європарламенту із закордонних справ та бюджетного контролю.

“Ми всі погоджуємося з тим, що Україна все ще має проблеми з корупційною поведінкою та олігархічними структурами, з нереформованими судами, з низкою державних підприємств та інших сфер, де існує корупція. Але в чому ми маємо дуже відмінний підхід від Суду аудиторів – це оцінка тенденцій. Україна зараз набагато менш корумпована країна, ніж п’ять років тому. Є дослідження та документи на підтвердження цього. Є цілі сектори економіки, які зараз вільні від корупції”, – заявила Матернова.

Читайте також:  В Україні з'явиться економічний паспорт

Як приклад вона навела антикорупційні реформи Національного банку та введення в дію інструменту Прозорро в системі державних закупівель, які разом із реформами в газовому секторі та іншими позитивними змінами, за оцінками досліджень, мали позитивний економічний ефект у розмірі близько 6% ВВП України або близько 6 мільярдів євро щороку.

Матернова погодилася, що в Україні ще є багато проблем у сфері боротьби з корупцією.

Нагадаємо, наприкінці вересня аудитор ЄС Юхан Партс опублікував доповідь, заявивши, що в ЄС немає країн, де масштаби корупції були б такими самими, як в Україні.

“Буде дуже прикро, якщо це послання до українців буде, мовляв, ви не робите нічого. З таким посланням ми рішуче не згодні. Ми повинні надихати їх продовжувати викорінення корупції та олігархічних структур. Але для цього маємо визнати існування тенденції, що Україна сьогодні дуже відрізняється від того, якою країною вона була ще п’ять років тому”, – прокоментувала доповідь Матернова.