Технології

Нові комп’ютери Apple страждають від витоку пам’яті

MacBook Pro (2021)

Власники нових MacBook Pro з процесорами M1 Pro і M1 Max скаржаться на проблему надмірного споживання оперативної пам’яті, що призводить до падіння продуктивності і навіть до самостійної перезавантаження ноутбуків.

Блогер Грегорі Макфаддена з YouTube-каналу GregsGadgets показав, що на його новому MacBook Pro з 64 ГБ оперативної пам’яті цілих 26,5 ГБ використовується «Пунктом управління» — системним меню з швидкими настройками. Інші користувачі повідомляють про аномальне використання пам’яті різними додатками, такими як Safari і Photoshop Elements. Як було сказано, така поведінка тягне за собою уповільнення роботи комп’ютера.

Читайте також:  Google: повільний сканер відбитків у Pixel 6 – це норма

MacBook Pro

Можна було б припустити, що це проблема нових пристроїв, але подібних скарг вже рік-з моменту виходу MacBook Pro 13 і MacBook Air на базі процесора M1. Нижче представлений скріншот автора Macworld від листопада 2020-го, де вкладка сайту Macworld займає майже 20 ГБ оперативної пам’яті.

MacBook Pro

Проблема обумовлена тим фактом, що в комп’ютерах з чіпсетами Apple використовується так звана об’єднана пам’ять, до якої може звертатися будь-який з компонентів чіпа, будь то центральний процесор, графічний прискорювач, нейронний блок або ще щось. Це дозволяє значно прискорити процес передачі даних, але, як видно, це призводить до деяких проблем.

Читайте також:  Пошуковик Google допоможе налаштувати гітару

В Apple поки ніяк не відреагували на проблему, оскільки досі скарг користувачів було не так багато.