Технології

Вразливість Bluetooth дозволяє стежити за розташуванням смартфона

Bluetooth

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго опублікували звіт про нехарактерну особливість популярної технології. Як з’ясувалося, ідентифікувати чужий смартфон з великою точністю можна навіть без злому — просто «прочитавши» індивідуальні особливості його Bluetooth-сигналу.

Як стверджують автори дослідження, уразливість була виявлена на пристроях, що використовують технологію Bluetooth Low Energy (BLE), розроблену для зниження енергоспоживання гаджетів.

За рахунок передачі даних по каналу з низькою пропускною здатністю, BLE дає можливість постійно використовувати смартфон з включеним Bluetooth, не побоюючись помітного скорочення часу його автономної роботи.

Читайте також:  Аналітик: серії iPhone залишилося «жити» близько 10 років

Згідно зі звітом, сигнал такого бездротового передавача унікальний практично для кожного мобільного пристрою. Ця опція зазвичай використовується для пошуку смартфона, якщо він загубився або вкрадений, але також дозволяє визначати місцезнаходження його власника зловмисниками.

Наприклад, при тестуванні Google Pixel 5 точність ідентифікації становила 100%, а на інших гаджетах автори експерименту отримали всього 5% помилкових результатів.

Bluetooth

Таким чином, зловмисники завжди можуть визначити, коли користувач йде з дому і де знаходиться в поточний момент. Навіть якщо він загубився в натовпі, місце розташування його гаджета також можна ідентифікувати.

Виключити цю вразливість на пристрої можна тільки за допомогою відключення модуля Bluetooth. Втім, за словами вчених, більшість користувачів навряд чи зіткнеться з подібним видом «стеження».