Авто

Відео: Lotus частково розкрила дизайн свого першого кросовера

Lotus

Компанія Lotus опублікувала відеоролик зі своїм першим кросовером, що носить заводське позначення Type 132. Модель вийде на ринок в 2022 році і отримає інноваційні активні заслінки в бампері, призначення яких — охолоджувати елементи силової установки і знижувати опір повітрю. Слідом за Type 132, в 2024-му, в гамі британської марки з’явиться трохи більш компактний Type 134.

У внутрішній номенклатурі Lotus кросовер Type 132 позначений як Premium Lifestyle Vehicle (PLV), тобто фактично преміальний автомобіль на кожен день.

Читайте також:  Розкрито характеристики недорогого седана Skoda Slavia

На відміну від спорткарів, збірка яких здійснюється на підприємстві в англійському Хетелі, лінійку PLV, куди увійдуть ще дві моделі, буде випускати новий завод вартістю 900 мільйонів фунтів стерлінгів в китайському Ухані. В основу всіх лайфстайл-машин ляже архітектура Lotus Premium, зрозуміло, електрична.

Платформа дозволить варіювати колісну базу від 2889 до 3100 міліметрів, ставити батареї ємністю 92-120 кіловат-годин і використовувати 800-вольтові зарядки. Моделі Lotus (мова йде про сегменти від C+ до E), побудовані на цій платформі, зможуть розганятися до «сотні» менш ніж за три секунди.

Первістком якраз стане Type 132 (E-клас, конкурент Mercedes-Benz GLE і BMW X5), до якого в 2023 році приєднається «чотиридверне купе» Type 133, а в 2024-му — кросовер D-класу Type 134.

Читайте також:  Tesla зніматиме водіїв на відео під час використання автопілота

Інформації про Type 132 поки мало. Компанія опублікувала лише перші тизери позашляховика і розповіла про «інноваційні активних заслінках» в передньому бампері.

Як і на існуючих машинах, наприклад BMW, вони відповідають за охолодження компонентів силової установки, а будучи закритими — покращують аеродинамічні характеристики.