Авто

Walmart доставляє продукти на вантажівках без водія

Walmart

Велика американська роздрібна мережа Walmart оголосила, що з серпня використовує для доставки продуктів два повністю автономних автомобіля.

Перетворив вантажівки Ford в безпілотники стартап Gatik з Кремнієвої долини, що спеціалізується на автономних технологіях для комерційного транспорту.

За кермом автомобілів немає ні водія, ні навіть оператора: вони самостійно курсують по 11-кілометровому маршруту, проводячи в дорозі по 12 годин на день.

Два безпілотних електронавантажувачі приєдналися до автопарку Walmart в штаті Арканзас з дозволу місцевої влади. Ще в грудні 2020 року Дорожня комісія штату дала добро на випробування, а минулого літа автомобілі вперше вийшли на маршрут без оператора в салоні.

Читайте також:  Виробник iPhone представив перші електрокари. Відразу три штуки

Експеримент виявився успішним: сьогодні машини возять продукти з одного з дарксторів (закритий магазин-склад для онлайн-торгівлі) Walmart в роздрібний магазин, де замовлення забирають покупці.

“Видалення водія з салону – Святий Грааль цієї технології”, – сказав глава Gatik Гаутам Наранг, який заснував компанію в 2017 році. За його словами, автономні технології дозволять знизити витрати на логістику майже на третину і допоможуть нівелювати вплив нестачі водіїв, яка нерідко призводить до серйозних наслідків.

У Walmart розраховують, що безпілотні автомобілі розвантажать співробітників компанії і в цілому підвищать ефективність служби доставки. Walmart і Gatik вже проводять аналогічні випробування безпілотників в районі Нового Орлеана, штат Луїзіана, але поки з водієм за кермом.