Технології

Через Apple соціальні мережі втрачають мільярди доларів

Apple vs Facebook

Після того як Apple представила нову функцію прозорості відстеження додатків App Tracking Transparency (ATT), найбільші соціальні мережі почали терпіти колосальні збитки, які досягли $10 мільярдів. Видання Financial Times проаналізувало, хто і чому постраждав найбільше.

Технологія прозорості відстеження додатків від Apple працює на iOS 14,5 і новіших версіях. Тепер будь-який додаток повинен запитувати дозвіл у користувача, щоб відстежувати його активність для цільової реклами. Раніше більшість соціальних мереж робили це без попиту, що дозволяло їм ефективно налаштовувати таргетинг і підбирати відповідну аудиторію для Рекламодавців.

APP TRACKING TRANSPARENCY

APP TRACKING TRANSPARENCY

За допомогою технології прозорості від Apple користувач може зовсім заборонити відстежувати свою активність в рекламних цілях. Судячи з усього, багато з них так і вчинили, враховуючи колосальні збитки соціальних мереж. За даними аналізу Financial Times, найбільше постраждали такі соціальні мережі, як Facebook, Twitter YouTube і Snap.

В цілому їх збитки склали приблизно $10 мільярдів. В абсолютному вираженні найбільше грошей втратила Facebook-близько $8 мільярдів. Однак якщо враховувати збиток у розмірі частки компанії, то найбільше постраждала Snap. Це пов’язано з тим, що програма не має десктопної версії і доступно виключно на смартфонах.

Експерт з реклами Ерік Зеуферт каже, що найбільшим соціальним мережам доведеться перебудовувати роботу своїх платформ з нуля. Крім цього знадобиться ретельне тестування оновленого програмного забезпечення серед великої кількості користувачів, що додає додаткових витрат.

Аналітики стверджують, якщо соціальні мережі не змінять алгоритми відстеження дій своїх користувачів, то нова технологія від Apple принесе їм ще більші збитки протягом найближчих кількох кварталів.

Поки Apple завдала колосальної шкоди соціальним мережам, сама вона збільшила свою виручку від реклами в останньому кварталі — на $700 мільйонів. В цілому Каліфорнійський гігант заробив за цей період $18,3 мільярда на рекламі.