Технології

Постачання планшетів падають, але у Apple все добре

Apple iPad Pro

Аналітична компанія IDC опублікувала звіт про постачання планшетів у третьому кварталі 2021-го. Вони досягли 42,3 мільйона одиниць, що на 9,4% менше в порівнянні з минулим роком. Разом з цим впали показники більшості великих гравців.

Безумовним лідером серед планшетів залишається iPad. “Яблучна” компанія не тільки не скоротила, але і навпаки, наростила поставки. Вони склали 14,7 мільйона одиниць в порівнянні з 14 мільйонами в третьому кварталі минулого року.

Читайте також:  Статистика: «домашній» ремонт iPhone - не завада купівлі нової моделі

capture2

Загальна частка ринку компанії-34,6%. Найближчі конкуренти Apple-Samsung і Amazon з часткою в 17,7% і 11,1% відповідно. При цьому поставки планшетів цих компаній впали на 11,1% і 13,3% в річному численні.

На четвертому місці розмістилася Lenovo, якій, як і Apple, вдалося наростити поставки — на 2,1%. А ось частка HUAWEI скоротилася на цілих 45,9%. Обумовлено це тим, що ще в минулому році її вважали разом з Honor, а тепер це дві самостійні компанії.

Звіт по регіонах

Інша дослідницька фірма Canalys призводить розбивку по регіонах. У всіх основних регіонах, за винятком Азіатсько-Тихоокеанського, спостерігалося зниження поставок планшетів. Тільки в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні обсяг поставок зріс на 23% за період третього кварталу, в той час як Європа показала 27-відсотковий спад в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Читайте також:  Інженер розповів, як випадково отримав роботу у NASA

Аналітики відзначають, що в 2020 році багато споживачів активно купували планшети для дистанційного навчання. Тому в найближчому майбутньому ринок буде насичений цими пристроями, в результаті чого поставки можуть падати.