Авто

Mercedes-Benz відзначає сторічний ювілей трипроменевої зірки

Mercedes-Benz

Трипроменевій зірці Mercedes-Benz, яка сьогодні є чи не найбільш впізнаваною емблемою серед усіх світових автовиробників, виповнилося 100 років. Компанія Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) подала заявку на патентний захист свого товарного знака 5 листопада 1921 року.

Трипроменева зірка на той момент вже існувала близько десяти років, але без кола, в який вона вписана і сьогодні. Бренд, який ми тепер знаємо як Mercedes-Benz, при цьому з’явився на світ тільки в 1926 році.

Читайте також:  На заводському полігоні Ford помітили Toyota Supra

Найменування торгової марки Mercedes-Benz утворилося в результаті злиття двох конкуруючих компаній-Benz & Cie (заснованої Карлом Бенцем) і Daimler-Motoren-Gesellschaft (заснованої Готлібом Даймлером) — в концерн Daimler-Benz.

А назва марки вийшла від двох найбільш значущих автомобілів об’єднаних компаній-Mercedes 1901 року і Benz Patent-Motorwagen 1886 року. В результаті злиття DMG з Benz & Cie логотип трохи змінився: трипроменеву зірку прикрасили лавровим вінком. З тих пір нова емблема з’явилася на автомобілях Mercedes-Benz.

Трипроменева зірка символізує перевагу бренду у всіх напрямках: на землі, воді і в повітрі. Варто відзначити, що в 1921 році був зареєстрований і логотип у вигляді чотирипроменевої зірки — вона використовувалася компанією Deutsche Aerospace Aktiengesellschaft, нині відомої як Daimler-Benz Aerospace.

Читайте також:  Американська влада нарешті узаконила адаптивні фари

Тим часом класичний “приціл” з трипроменевої зірки на кришці капота поступово йде в історію: на C-Class покоління W206 на європейському ринку більше не доступний навіть в якості опції, а в США його позбавили і E-Class.