Авто

BMW 7-Series нового покоління отримає автопілот третього рівня

7-Series © BMW

Директор з розвитку компанії BMW Франк Вебер розповів, що представницький седан 7-Series наступного покоління отримає систему автономного водіння третього рівня автономності.

Аналогічна система була анонсована кілька років тому для Audi A8 нинішнього покоління, проте через обмеження законодавства технологію поки не можна омологувати ні в одній країні світу. Автопілот третього рівня критикують і юристи, оскільки тягар відповідальності при ДТП в цьому випадку ляже на автовиробника.

Читайте також:  Американський дилер Kia продає старі Bentley, Mercedes-Maybach і іншу екзотику

Як розповів Вебер в інтерв’ю виданню Forbes, BMW сподівається впровадити автопілот третього рівня в новій “сімці”, яка повинна дебютувати в наступному році як автомобіль 2023 модельного року.

Ймовірно, система буде пропонуватися на новій 7-Series в якості опції, а потім з’явиться і на вседорожнику iX. Швидше за все, можна буде очікувати, що технологія з’явиться в більш доступних моделях баварської марки — в 5-Series наступного покоління, а після неї — в майбутній «трійці». З автопілотом третього рівня автомобіль може розганятися і гальмувати, а також пересуватися самостійно при виконанні ряду умов.

Система Traffic Jam Pilot розробки Audi відповідає третьому рівню автономності за класифікацією SAE і дозволяє седану A8 пересуватися в повністю автономному режимі на швидкісних магістралях і багатосмугових шосе.

Читайте також:  Складено рейтинг найненадійніших автомобілів

Автопілот дозволяє не тільки прибрати руки з керма, але і не вимагає постійно дивитися на дорогу. Однак Audi так і не змогла омологировать систему, так як чинне законодавство закриває таким машинам виїзд на звичайні дороги.

З тієї ж причини від автопілота третього рівня відмовилася Volvo – в компанії вирішили відразу перейти до розробки більш просунутих комплексів.