Технології

На 3D-принтері роздрукують житловий квартал лише за три місяці [ФОТО]

ICON

Американський стартап Icon, що спеціалізується на будівництві із застосуванням 3D-друку, оголосив про грандіозний проект створення цілого житлового кварталу, будинки в якому будуть зведені за допомогою 3D-принтерів. Вказується, що застосування передових технологій дозволить реалізувати задумане трохи більше, ніж за три місяці.

Для реалізації задуманого ICON буде використовувати 3d — принтери Vulcan-роботів, призначених для друку величезних бетонних конструкцій площею до 280 квадратних метрів. Всі побудовані будинки будуть відповідати стандартам міжнародного будівельного кодексу, їх термін служби виявиться таким же, як у звичайних будинків, побудованих з шлакоблоків, або навіть більше.

Читайте також:  Ціну та характеристики док-станції Google Pixel Stand злили в мережу

Для фундаменту і стін ICON застосовує Lavacrete-запатентований матеріал на основі бетону. Схопився розчин має міцність на стиск 421,8 кгс/см2 (високоміцний бетон). Матеріал витримує екстремальні погодні умови і знижує руйнівний вплив стихії. При установці даху використовують дерево. Після монтажу покрівлі можлива інтеграція сонячних панелей.

Процес будівництва практично повністю виключає втручання людини завдяки передовій операційній системі. Вона складається з двох основних компонентів. Перший – система проектування, де креслення перетворюються в 3D-моделі, вступаючи в режимі реального часу на Vulcan.

Другий-Magma – система доставки матеріалів, яка змішує бетон, добавки і воду в різних пропорціях в залежності від поточної погоди. Вказується, що разом з машинним навчанням і прогнозною аналітикою рішення Icon дозволяє створити друковані компоненти високої якості.

Читайте також:  Google підтримує домашній ремонт нового Pixel 6

Підсумковий варіант буде являти собою житловий квартал з 100 стійких одноповерхових будинків, повністю відповідають стандартам зеленого будівництва. Вони розташуються в Остіні, штат Техас. Час створення одного будинку займає 12-24 години. Компанія обіцяє втілити в життя амбітний проект в 2022 році.