Технології

Інженери та кухар із зіркою «Мішлен» створили автономний модульний ресторан

Виробництво в Mezli

Кілька студентів зі Стенфорда об’єдналися з шеф-кухарем, удостоєним мішленівської зірки, для створення автоматичних ресторанів. Розробка дозволяє скоротити витрати на персонал без погіршення якості їжі і знизити її вартість.

Придумали ідею Алекс Колчинські, Алекс Грюбеле і Макс Перхам. Їх мотивом стало дороге харчування в кампусі: вони порахували, що найдешевший варіант обіду обійдеться в $10. При цьому його собівартість становить всього $3. Решта йде на оплату праці персоналу і поточні експлуатаційні витрати. Так і з’явилася ідея розробити автономний ресторан.

Читайте також:  Xiaomi запозичила для своїх флагманів фішку смартфонів Samsung

Новаторів підтримав шеф-кухар із зіркою «Мішлен» Ерік Міннініх. Вони відкрили стартап під назвою Mezli. Машини займають площу в кілька квадратних метрів: вони завантажені інгредієнтами для приготування страв в середземноморському стилі, гарнірами і напоями. Для їх обслуговування потрібна лише одна людина, яка працює на кухні, а весь основний процес замовлення і подачі страв автоматизований.

Mezli

Вартість страви стартує від $6,99. Відвідувачі можуть замовити їжу прямо в модульному ресторані, а також зробити онлайн-замовлення і самостійно забрати його або оформити доставку. За словами Алекса Колчинські, 44% клієнтів, які прийшли в перший раз, стали постійними відвідувачами.

Читайте також:  Автори Cyberpunk 2077 шкодують про впровадження у гру нелінійності

“Ми розраховуємо відкрити 1000 закладів швидше, ніж інші ресторани, завдяки нашому методу масового виробництва”, — розкриває свої амбітні плани Алекс Колчинські.

Успіх стартапу призвів до того, що зараз розробляється третя версія модульного ресторану, яку запустять вже в наступному році. На ці цілі вдалося залучити $3 мільйони від різних інвесторів.