Авто

BMW позбавила кросовери X5, X6 і X7 тачскріна мультимедіасистеми

BMW

BMW позбавила кросовери X5, X6 і X7, седани 3-Series, купе, кабріолети і седани 4-Series/4-Series Gran Coupe і родстери Z4 тачскріна мультимедіасистеми. Автовиробник назвав спрощення вимушеним кроком, який «довелося зробити через проблеми в ланцюжку поставок».

Клієнтам, які оформили попереднє замовлення на нові автомобілі, доведеться змиритися з відсутністю сенсорного дисплея натомість на знижку в 500 доларів.

Перше повідомлення про відсутність тачскрінів на восьми моделях нових BMW з’явилося минулого тижня на тематичному форумі Bimmerfest. Напередодні представник баварської марки підтвердив порталу Edmunds.com правдивість цієї інформації.

Читайте також:  Черга за новою Toyota Tundra розтяглася на півтора роки

Збирати BMW в спрощених версіях без сенсорного дисплея почали з листопада 2021 року. Скільки триватиме дефіцит мікрочіпів, і коли на заводах відновлять виробництво автомобілів в повних комплектаціях не повідомляється.

Відзначається, що весь функціонал інформаційно-розважального комплексу буде доступний, просто користуватися мультимедіасистемою можна буде або контролером iDrive, або за допомогою голосу.

Фірмі BMW доведеться оновити програмне забезпечення на всіх моделях без тачскріна, а покупців попросять письмово підтвердити згоду з внесеними автовиробником змінами.

Навряд чи знижка в 500 доларів здатна компенсувати відсутність сенсорного дисплея, адже без тачскріна ціна автомобілів на вторинному ринку ризикує помітно знизитися. Втім, у міру вирішення кризи мікрочіпів BMW може безкоштовно дооснастити спрощені машини, хоча поки таких обіцянок автогігант не дає.