Авто

Aston Martin зібрав перший серійний екземпляр гіперкара Valkyrie

Aston Martin Valkyrie

Британський виробник спорткарів Aston Martin нарешті приступив до серійного виробництва моделі Valkyrie, прототип якої був вперше представлений публіці ще в 2016 році.

Випуск супергібриду повинен був початися ще три роки тому, проте за цей час компанія встигла пережити серйозну кризу, зміну власників, кадрові перестановки і судові тяжби. Тираж Валькірії складе 150 примірників, кожен з яких обійдеться замовникам мінімум в три мільйони доларів.

Виробництво Aston Martin Valkyrie організовано в тому ж окремому цеху фабрики в Гейдоні, де збирали колишні гіперкари і спеціальні версії Астонів. На випуск кожної Валькірії йде близько 2000 годин.

Читайте також:  Нову Mazda CX-60 розкрили до прем'єри

Попит на супергібрид перевищив тираж моделі в кілька разів, тому керівництво компанії особисто складало списки майбутніх власників, щоб гіперкари потрапили в правильні руки.

Крім того, з кожним з них укладуть контракт, згідно з яким автомобіль не можна буде продати в перший рік володіння без серйозних санкцій. Після завершення виробництва купе в кінці 2022 року почнеться випуск родстера Valkyrie Spider, тираж якого складе 85 примірників.

Валькірія оснащена атмосферним 6,5-літровим двигуном V12, розробленим спільно з британською компанією Cosworth. Він може розкручуватися до 11 тисяч оборотів в хвилину і розвиває потужність близько 1000 кінських сил.

Читайте також:  Suzuki поділилася зображенням новинки: ймовірно, це SX4 наступного покоління

У 7-ступінчасту роботизовану коробку передач виробництва Ricardo вбудований електромотор. Сукупна потужність гібридної системи становить 1155 кінських сил. Привід – задній, а електродвигун і тягову батарею для Aston Martin поставляє Хорватська компанія Rimac. Динамічні характеристики супергібриду британці поки не розкривають.