Авто

Porsche навчиться передбачати поломки автомобілів

Porsche Taycan

Німецька компанія Porsche розробляє комп’ютерний алгоритм обробки даних, який дозволить виконувати ремонт або заміну деталей автомобіля превентивно — ще до того, як поломка стане неминучою.

Передбачається, що система буде збирати відомості про стан конкретних вузлів і агрегатів в реальному часі і порівнювати їх з якимись референсними значеннями. Технологія поглибленої самодіагностики вже застосовується в пневмопідвісці електрокара Taycan.

Інженери Porsche розраховують, що збір і аналіз даних дозволить контролювати знос деталей і виявляти проблеми до того, як вони стануть помітні для традиційних методів інструментальної діагностики.

Читайте також:  Daimler продав свою частку в Renault, якою володів 11 років

Експеримент з впровадження цифрових двійників вже реалізується за допомогою аналізу даних пневматичної підвіски електричного седана Porsche Taycan. Для цього близько половини власників Taycan дали свою згоду на анонімний збір і обробку даних з датчиків підвіски і статистики водіння.

На основі аналізу комплексної інформації система розраховує порогові значення зносу вузлів і агрегатів, а потім, якщо Електроніка робить висновок про швидкий вихід з ладу тих чи інших деталей, водій отримає повідомлення на екрані мультимедійної системи про необхідність звернутися в авторизований сервісний центр Porsche.

У перспективі такий алгоритм обробки даних дозволить на основі аналізу сервісної історії різних автомобілів робити висновок про необхідність ремонту і без апаратних датчиків.