Технології

Нові чіпи Intel 12-го покоління погано працюють на бюджетних материнках

Intel 12-го

Як стало відомо, для повного розкриття потенціалу нових десктопних процесорів Intel Core 12-го покоління необхідна відповідна материнська плата. При використанні моделей бюджетного і навіть середнього сегмента продуктивність чіпів може відрізнятися на третину від їх реальних можливостей.

За даними видання ProHardver, продуктивність флагманського 16-ядерного процесора Core i9-12900k може «плавати» в межах 25-30% залежно від використовуваної материнської плати.

Так, при використанні недорогих материнок на базі чіпсета Intel Z690 користувачі отримають на третину меншу продуктивність, ніж з більш дорогими рішеннями при обліку інших ідентичних комплектуючих.

Читайте також:  Apple увійшла в топ-5 світових брендів ПК з продажу

Причина такої поведінки нових чіпів полягає у високих вимогах до підсистеми живлення материнської плати. Бюджетні моделі просто не здатні видавати протягом тривалого часу 135 Вт або більше-необхідної потужності для оптимальної роботи нових процесорів сімейства Alder Lake. В результаті при тривалому використанні максимальна частота ядер починає падати.

У випадку з Core i7 – 12700k втрата продуктивності на недорогих материнських платах становить близько 21-25%, а у Core i5-12600k — 7-9%.

Тести показали, що для нормальної роботи Core i9-12900k необхідна системна плата з підсистемою живлення, виконаної за схемою «10+1 фаза» і видає струм 50 а з інтегральними схемами DrMOS.