Технології

Розбирання надпотужного комп’ютера з електрокарів Tesla [ВІДЕО]

tesla model s

Автор YouTube-каналу Ingineerix розібрав і детально вивчив Бортовий комп’ютер, встановлений в оновлених електрокарах Tesla Model S і Model X.

У підсумку підтвердилася раніше вже оголошена інформація, що автомобілі Ілона Маска тепер оснащуються далеко не найостаннішими центральним і графічним процесорами AMD.

В ході демонтажу з’ясувалося, що Tesla використовує кастомний процесор Ryzen Embedded. Ходили чутки, що він побудований на базі архітектури Zen2 від AMD, але на практиці виявилося, що це старіша версія Zen1+. Процесор має серійний номер YE180FC3T4MFG, який раніше ніде не зустрічався, але приставка FG вказує на те, що він відноситься до сімейства Picasso.

Читайте також:  Sony запатентувала геймпад для смартфонів

Вдалося з’ясувати, що процесор включає чотири обчислювальних ядра з 512 КБ кеш-пам’яті L2 на ядро і 4 МБ кеш-пам’яті L3. Значення TDP становить 45 Вт. Обсяг встановленої в комп’ютері оперативної пам’яті з’ясувати не вдалося.

Усередині комп’ютера Tesla також є окрема плата з графічним процесором на базі AMD Navi 23. Він включає 28 обчислювальних блоків і 1792 потокових процесора з тактовою частотою близько 2,8 ГГц.

У минулому Ілон Маск заявляв, що потужність нового процесора становить 10 терафлопс, що можна порівняти з показниками Sony PlayStation 5. Для демонстрації навіть запускали Cyberpunk 2077 в 60 fps.

Читайте також:  Xiaomi визнала, що поступається Apple

Варто відзначити, що до складу бортового комп’ютера Tesla входять ще два нейронних співпроцесора, що відповідають за обробку даних з усіх датчиків для роботи режиму автопілота, модулі Wi-Fi і Bluetooth, а також стільниковий модем для підключення до Інтернету. Важливо, що для запобігання перегріву всього цього використовується система рідинного охолодження.