Авто

Ательє Mansory програло суд компанії Ferrari

4XX Siracusa

Суд Європейського Союзу став на бік італійської компанії Ferrari, яка подала позов проти німецького тюнінгового ательє Mansory через порушення авторських прав на дизайн автомобіля.

Феррарі звинуватила епатажних тюнерів в тому, що при розробці дизайну своєї моделі 4xx Siracusa на базі суперкара 488 GTB вони скопіювали вигляд трекового гіперкара FXX K, хоча, зрозуміло, не мали на це ніякого права. Тепер це підтвердив і суд.

Як повідомляє Reuters, для початку італійці звернулися з позовом проти тюнінгового ательє в Окружний суд Дюссельдорфа в Німеччині, звинувативши Mansory в нелегальному копіюванні дизайну лімітованого гіперкара Ferrari FXX K при розробці суперкара 4xx Siracusa, який побудований на базі моделі 488 GTB.

Читайте також:  Cadillac випробує свій перший електрокросовер у пустелях та Арктиці

Це і правда було більш ніж очевидним, проте суд позов не прийняв, вважаючи доводи Феррарі непереконливими. Тоді компанія подала апеляцію до регіонального суду вищої інстанції Дюссельдорфа, але там погодилися з колегами. Нарешті, Федеральний суд Німеччини все-таки прийняв позов до розгляду, але направив його до суду Європейського Союзу, так як це було пов’язано з якимись нюансами законодавства Євросоюзу.

У позові Ferrari вказує на те, то Mansory скопіювала V-подібний елемент на капоті FXX K, розділений навпіл повітрозабірник і передній спойлер з масивною центральною стійкою — не рахуючи характерного антикрила.

Суд постановив, що претензії Феррарі на дизайн “окремих елементів, позначених конкретними лініями, контурами, кольорами, формами або текстурою” в даному випадку цілком обгрунтовані. Остаточне рішення про можливу заборону продажу Mansory 4xx Siracusa тепер повинен прийняти федеральний суд Німеччини.