Технології

Новий баг у Windows 11 знижує продуктивність системи

Windows 11

Поряд зі старою проблемою тисячі порожніх папок в Windows 11 виявлено новий баг. Помилка стосується контекстного меню, для якого в новій операційній системі Microsoft повністю переробила інтерфейс.

Компанія істотно змінила дизайн контекстного меню з тієї причини, що воно включало занадто багато елементів, велика частина яких була не актуальна для користувачів. Після редизайну контекстне меню містить кнопки тільки для найбільш затребуваних дій. Однак нововведення спричинило зниження продуктивності і зависання елементів при клацанні правою клавішею миші.

Читайте також:  WhatsApp отримає одну з корисних фішок Telegram

Windows 11

“Контекстне меню відкривається повільно, і після його відкриття приблизно половина елементів зависає на кілька секунд. Навіть старе меню, в якому було вдвічі більше пунктів, завантажувалося миттєво”, — відзначають користувачі.

Оскільки параметри в контекстному меню запускаються через “провідник”, імовірно помилка пов’язана також зі зміненою конфігурацією File Explorer з високим використанням пам’яті. Примітно, що контекстне меню відмінно працює на сенсорних пристроях: частіше проблеми з ним виникають на ПК із застарілим обладнанням.

Microsoft визнала проблему і повідомила, що працює над нею. Так, загальнодоступна версія збірки Windows 11 Build 22478 вийде з поліпшеннями для запуску контекстного меню.