Суспільство

На виплату листопадових пенсій в Україні направили понад 35 млрд гривень

Пенсія

У листопаді обсяг виплат трохи скоротився в порівнянні з жовтнем.

Пенсійний фонд України (ПФУ) завершив фінансування пенсійних виплат за листопад. Про це 25 листопада повідомила прес-служба фонду на сторінці в Facebook.

За даними ПФУ, в листопаді на виплату пенсій направили 35,2 млрд гривень.

Нагадаємо, що в жовтні фонд направив на пенсійні виплати 35,3 млрд гривень. Таким чином, виплати в листопаді в порівнянні з жовтнем зменшилися на 0,1 млрд гривень.

Пенсії в Україні - скільки Пенсійний фонд направив на виплати в листопаді

У листопаді ПФУ затвердив показник середньої заробітної плати за вересень на рівні 9322,61 грн, вона враховується при розрахунку пенсій.

До кінця поточного року більшість адмінпослуг надаватимуть українцям в електронному вигляді. Це стосується і пенсійного забезпечення з урахуванням потреб громадян з інвалідністю. Ці нововведення передбачені в указі №837/2019 президента Володимира Зеленського. Документ передбачає запуск до 30 грудня «Пенсійного калькулятора», за допомогою якого можна самостійно розрахувати розмір пенсії автоматично.

Читайте також:  У МОЗ готуються до пікового зростання СOVID-19

Крім того, за даними Міністерства юстиції, перевірку даних про померлих українців автоматизували. Це допоможе Мін’юсту більш оперативно інформувати Пенсійний фонд про смерть громадян, а це в свою чергу дозволить тимчасово надавати соціальну допомогу близьким на похорон померлого і припиняти виплату (часто вже неправомірної) пенсії.

Джерело: UBR

Залишити коментар