Політика

Посол ЄС оцінив підготовку України до газової війни з Росією

ГТС України

Тристоронні газові консультації ще тривають.

Посол ЄС в Україні Матті Маасикас високо оцінив підготовку Києва на випадок можливої “газової війни” з боку Росії, пише «Європейська правда».

Посол додав, що тристоронні газові консультації про контракт на транзит газу через українську територію з 2020 року ще тривають.

“Складно сказати. Дійсно складно. Але можу запевнити: і ЄС, і Україна дуже добре підготувалися до різних сценаріїв. Але тристоронні переговори все ще тривають, і віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, яка їх веде, виконує цю роботу дуже добре”, – сказав дипломат.

Читайте також:  Зеленський озвучив очікування від поїздки до США

Коментуючи факт, що Шефчович займає цю посаду тільки до 1 грудня, Маасикас зазначив, що “як мінімум Єврокомісія як організація залишиться”.

“І я думаю, що вони гори згорнуть у пошуках не просто нового контракту, а відповідного контракту… Відразу скажу: просте продовження нинішнього контракту на рік, щоб дати Росії час добудувати новий трубопровід в обхід України – це не підходящий варіант. Мета цих переговорів – досягти довгострокової, стабільної домовленості про надійні постачання газу через Україну”, – підкреслив він.

Нагадаємо, діючий контракт на транзит газу був укладений в 2009 році і закінчується в кінці 2019-го. Нової угоди поки немає, але переговори тривають.

Читайте також:  Лукашенко сказав, коли визнає Крим російським

У листопаді «Газпром» направив «Нафтогазу України» пропозицію про продовження лише на рік чинного контракту або укладення нового договору про транзит газу через територію України (теж на рік з урахуванням прогнозного попиту європейських покупців на газ на 2020 рік).

Пізніше в «Нафтогазі» заявили, що не погодилися на пропозицію російської компанії укласти контракт на транзит газу через територію України на один рік. Українська компанія повідомила, що сторони повинні продовжувати обговорювати продовження транзиту європейським правилам в тристоронньому форматі за участю Єврокомісії.