Політика

У Міноборони розповіли про війська РФ біля кордону

Міністерство оборони України

Росія утримує біля кордону з Україною та на окупованих територіях близько 90 тисяч військових, проте про нове стягування військ не повідомляється.

Загальна чисельність російських військ біля кордонів України та на тимчасово окупованих територіях становить близько 90 тисяч осіб. Про це, посилаючись на дані розвідки, повідомили у Міністерстві оборони України.

Станом на початок листопада біля українських кордонів перебувають війська 8-ї, 20-ї армій Південного і Західного військових округів, а також сили та засоби Чорноморського флоту РФ.

Читайте також:  ЗМІ розповіли про військову стратегію ЄС

“Крім того, поблизу нашого кордону базуються окремі з’єднання та частини 4-ї, 6-ї армії військово-повітряних сил та протиповітряної оборони повітряно-космічних сил збройних сил Російської Федерації”, – йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що на тимчасово окупованих територіях Донбасу розгорнуто і діють два армійські корпуси російських військ.

“Слід зазначити, що Російська Федерація періодично вдається до практики перекидання та скупчення військових підрозділів з метою підтримки напруги в регіоні та політичного тиску на сусідні держави”, – йдеться у повідомленні.

У Міноборони також зазначили, що протягом другого півріччя 2021 року поблизу кордону України командування збройних сил Росії провело серію широкомасштабних командно-штабних навчань. Після їхнього завершення частини та підрозділи 41-ї армії залишилися в європейській частині Росії, зокрема, в районі населеного пункту Єльня, що на Смоленщині, на відстані близько двохсот шістдесяти кілометрів від державного кордону з Україною.