Авто

Представлено технологію, яка дозволить автомобілям “бачити” крізь стіни

Cohda Wireless

Технологія “спільного” або “колективного сприйняття” (СР) передбачає встановлення придорожніх пристроїв обміну інформацією (станцій ITS), оснащених камерами та лідерами. Наприклад, на жвавому перехресті автомобілі будуть використовувати станції ITS, щоб ділитися з іншими транспортними засобами тим, що вони “бачать”.

Проєкт реалізується дослідницьким центром iMOVE, що фінансується державою, командою фахівців Cohda Wireless та Сіднейського університету.

Оцінка ефективності технології “колективного сприйняття” включала тестування автомобілів з автономним керуванням на дорогах загального користування в Сіднеї. Результати викладено у звіті.

Читайте також:  Lamborghini показала тизер нової версії Huracan

Австралійська Cohda Wireless, заснована у 2004 році, близько 20 років займається розробкою технології “підключених” транспортних засобів.

Вона дозволяє обмінюватися даними між автомобілями (V2V), дорожньою інфраструктурою (V2I) та пішоходами (V2P). Такий вид “спілкування” та обміну даними про ситуацію на дорозі покликаний максимально знизити ризик аварій, зменшити затори та підвищити ефективність дорожнього руху.

Автономні автомобілі оснащені штучним інтелектом, який навчений виявляти пішоходів, щоб вчасно зупинитися та уникнути зіткнення. Але системи автопілота зможуть набути широкого поширення лише в тому випадку, якщо будуть безпечнішими, ніж звичайні водії.

Технологія СР дає кожному автомобілю “рентгенівський зір”, який бачить крізь автобуси, щоб помітити пішоходів, або фургон, що швидко рухається за рогом.