Авто

Дефіцит нових автомобілів в Україні спричинив спад продажів

Аренда Авто

У жовтні першу реєстрацію отримали близько восьми тисяч нових автомобілів. Це на 6% менше, ніж роком раніше і на 16% нижче за показники вересня.

Про це повідомляє Асоціація “Укравтопром“. Дефіцит нових автомобілів спостерігається по всьому світу через брак напівпровідників та електронних чіпів. У жовтні брак машин і перенесення поставок на пізніший термін призвело до зниження купівельної активності. Порівняно з вереснем, коли дилери ще мали запаси машин, продажі в жовтні знизилися на 16% і недотягли до 8 тисяч.

Читайте також:  Дизайн нового Range Rover розсекретили за тиждень до прем'єри

При цьому компанії Toyota вдалося зберегти лідерство та реалізувати 1244 автомобілі марки. Це на 9% менше, ніж роком раніше.

Друге місце міцно утримує французький Renault, володарями продукції якої минулого місяця стали 926 українських автолюбителів. Падіння продажів становило значні 35%.

На третьому місці рейтингу розташувалася компанія Kia. Незважаючи на 20-відсоткове зниження продажів, їй не тільки вдалося реалізувати 668 нових легкових машин, але і отримати титул автомобіля місяця, що продається. Ним став кросовер Kia Sportage, за який своїми заощадженнями проголосували 463 українці.

Продовжує витісняти знаменитих конкурентів китайська компанія Chery, яка посіла четверту позицію рейтингу. Вона змогла у 2,5 рази збільшити жовтневий продаж. Продукцію цього бренду обрали 488 вітчизняних автолюбителів.

Читайте також:  Skoda буде розробляти нові бюджетні моделі для Volkswagen

Замикає п’ятірку лідерів місяця із чотириразовим збільшенням продажів японський бренд Mitsubishi з результатом 456 авто.

До другої п’ятірки популярних марок жовтня увійшли: Hyundai – 374 шт (+23%), Nissan – 355 (-11%), Suzuki – 354 (+115%), Skoda – 335 (-44%) та Mercedes-Benz – 278 (+38%).

Втішно відзначати другий місяць поспіль наявність у топ-10 преміального бренду зі Штутгарту. Ще дивовижніше виглядає повна відсутність у верхній частині списку продукції концерну Stellantis: бренди Peugeot, Citroen та Opel вкотре не потрапили до списку бажаних покупок українців.

Проте за 10 місяців нинішнього року українські автолюбителі поставили на облік 84,1 тисяч нових легкових автомобілів, що на 23% більше, ніж за аналогічний період минулого року.