Авто

Айфони навчаться розпізнавати аварії та викликати екстрені служби

Iphone

Наступного року смартфони і “розумні годинник” Apple навчаться автоматично розпізнавати ДТП і самостійно викликати рятувальників. Як повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела, близькі до компанії з Купертіно, функція під назвою crash detection («виявлення аварії») буде використовувати вбудовані в пристрої датчики, щоб помітити раптові зміни сили тяжіння або прискорення.

Повідомляється, що Apple вже «довгий час» тестує технологію, розроблену на основі отриманих від користувачів iPhone і Apple Watch даних.

Так, Apple виявила більше 10 мільйонів передбачуваних аварій з транспортними засобами, після 50 тисяч з яких пішов дзвінок в службу 911. Вивчення цих випадків дозволить налаштувати функцію так, щоб звести до мінімуму число помилкових викликів, вважають розробники.

Читайте також:  Абсолютно новий Range Rover вперше показали на відео

Потрібні датчики-акселерометр і гіроскоп – вже вбудовані в Актуальні айфони і смарт-годинник. Їх використовує, наприклад, функція» виявлення падіння ” в Apple Watch, яка розпізнає сильні удари і пропонує користувачеві зателефонувати в екстрені служби.

Якщо випробування пройдуть успішно, новий сервіс crash detection з’явиться в пристроях Apple в 2022 році. Можливо, він стане доступний і для користувачів нинішніх моделей iPhone і Apple Watch з оновленням iOS і watchOS.