Технології

Новий фільтр вловлює 99,9% відомих вірусів

Протигаз

Навіть самі просунуті фільтри не здатні ефективно боротися з бактеріями і вірусами. Нове рішення інженерів з Кембриджського університету здатне вирішити цю проблему: воно справляється із завданням з ефективністю до 99,9%.

Прилад має основу з вуглецевих нанотрубок і дозволяє очищати повітря, видаляючи небезпечні патогени набагато ефективніше, ніж більшість комерційних аналогів.

Фільтр оснащений підкладками з поліестеру, що дозволило збільшити термін служби і дозволяє виконувати свої завдання при високих температурах. Це грає ключову роль в роботі приладу, оскільки всередині містяться електропровідні мембрани, які нагріваються до 80 градусів для знезараження.

Читайте також:  Супутники Ілона Маска здатні замінити GPS

Фільтр

В ході експериментів вдалося з’ясувати, що система фільтрації очищає повітря навіть від бетакоронавірусу. Він переноситься тваринами і схожий на відомий людству коронавірус. Також доведена ефективність у знищенні аденовірусів, які вражають респіраторну систему людини, викликаючи пневмонію або трахеобронхіт.

Розробники сподіваються на комерційну затребуваність фільтра на ринку. Особливо актуальний прилад буде в машинах швидкої допомоги, лікарнях та інших місцях скупчення великої кількості людей. Вивчено можливість комбінованого використання фільтра разом з протипильними, нагрівальними та іншими системами.