Авто

Skoda відновила виробництво після двох тижнів простою

Skoda

Skoda оголосила про відновлення складання автомобілів на заводах в Чехії. Як повідомляє Reuters, виробництво було запущено в нічну зміну 31 жовтня, що почалася о 22:00. Перед цим підприємства компанії в країні, за винятком одного конвеєра в Квасинах, простоювали два тижні.

Повідомлялося, що причина зупинки – в дефіциті електронних компонентів, через який в 2021 році в Чехії вироблять на 250 тисяч машин менше, ніж планувалося, підрахувала місцева Асоціація автомобільної промисловості. Це обійдеться автомобільному сектору, що є основою чеської економіки, в 200 мільярдів крон (дев’ять мільярдів доларів) продажів.

Читайте також:  Jaguar Land Rover передумал судиться с Volkswagen из-за внедорожной системы

Увечері 31 жовтня Skoda відновила виробництво на двох з трьох своїх заводів в Чехії. До роботи повернулося головне підприємство в Млада-Болеславі, де збирають моделі Fabia, Kamiq, Scala, Karoq, Octavia і Enyaq iV, а також завод у Врхлабі, що випускає роботизовані коробки DSG для всієї Volkswagen Group.

Майданчик в Квасинах (Superb, Karoq і Kodiaq) залишалася частково робочою.

Раніше повідомлялося, що Skoda може значно скоротити або навіть зупинити виробництво на чеських заводах з 18 жовтня до кінця року. На складах компанії накопичилося понад 50 тисяч недоукомплектованих машин, які чекають поставок мікрочіпів.

При цьому керівництво запевнило, що масових звільнень не буде, а простої робітникам компенсують.

Читайте також:  Найдоступнішу модель Maserati відправлять у відставку

На автомобільний сектор припадає чверть промислового виробництва Чехії, а на місцевих автозаводах Skoda трудяться 180 тисяч осіб. Проблеми з автопромом вже позначилися на економіці країни: в третьому кварталі 2021 року її зростання сповільнилося через зниження виробництва і, як наслідок, продажів.