Технології

Крихітний імплант без батарейок лікує порушення слуху

Слух

Вікові зміни і хронічні захворювання призводять до пошкодження волосків в равлику внутрішнього вуха, що дозволяють розпізнавати електричні імпульси як звук. Команда вчених розробила невелику мембрану, що повертає людині загублену здатність чути.

Ключовою властивістю нового пристрою називається вміння виконувати свої функції без необхідності в енергії для роботи. Дослідники уточнюють, що сучасні слухові апарати так чи інакше покладаються на зовнішні або внутрішні джерела живлення.

Крім того, вони викликають складності з правильним посиленням мови. Рішенням став новий п’єзо-трибоелектричний матеріал, що складається з наночастинок титанату барію, покритих діоксидом кремнію з провідним полімером, який був висушений до тонкої гнучкої плівки.

Читайте також:  Експерти: наступний iPhone не отримає новий процесор

Вухо

В ході експериментів вдалося довести, що контакт між наночастинками і полімером збільшує електричну потужність мембрани на 55% в порівнянні з вихідним станом.

Після того як мембрана була поміщена між двома тонкими металевими гратами, акустичне чутливий пристрій дозволило згенерувати максимальний електричний сигнал з частотою 170 Гц. Оскільки цей показник знаходиться в діапазоні голосів більшості людей, то носій такої мембрани зможе почути, що говорить стоїть поруч людина.

Кінцевою фазою випробувань була імплантація пристрою в штучне вухо. Вчені записали електричний вихідний сигнал і перетворили його в аудіофайл, що дозволило зробити висновок про високу ефективність винаходу.