Технології

Засновник Amazon побудує космічну станцію для всіх бажаючих

Orbital Reef

Засновник і колишній глава компанії Amazon Джефф Безос має намір побудувати власну комерційну низькоорбітальну станцію “Орбітальний Риф” (Orbital Reef).

Планується, що вона буде виконана в концепції “багатофункціонального бізнес-парку” для всіх бажаючих, а потенційними клієнтами стануть представники ЗМІ, наукові дослідники, туристичні компанії і великі підприємці.

Аерокосмічна компанія Безоса Blue Origin заявляє, що станція почне роботу вже в другій половині цього десятиліття. Місткість космічної станції буде приблизно такою ж, як у Міжнародної космічної станції: до 10 осіб зможуть проживати в окремих апартаментах і проводити наукові дослідження. У прес-релізі компанії заявлено, що Orbital Reef буде оснащена всією необхідною для цього інфраструктурою.

Читайте також:  Google: повільний сканер відбитків у Pixel 6 – це норма

Orbital Reef

Робота над проектом ведеться у співпраці з компанією Sierra Space, відомою завдяки вантажному космічному кораблю Dream Chaser. Передбачається, що саме на ньому і на Boeing Starliner буде здійснюватися доставка людей і вантажів на станцію. Також Blue Origin заручилася підтримкою колег з Redwire Space, Genesis Engineering і з Університету штату Арізона.

Що стосується вартості станції, то старший віце-президент з розвитку Blue Origin Брент Шервуд поки відмовився давати будь-які коментарі. Однак відомо, що з цього року NASA надає субсидії під реалізацію подібних проектів і вже планує стати «якірним орендарем» Orbital Reef.

Однією з перших компаній, що підписали контракт з NASA на розробку приватної космічної станції, вже стала Axiom.