Авто

Jaguar Land Rover заплатить Tesla, щоб уникнути великого штрафу

Jaguar Land Rover

Jaguar Land Rover заплатить Tesla, щоб уникнути великого штрафу від Єврокомісії за перевищення середніх по модельному ряду показників викидів діоксиду вуглецю (CO₂).

За даними Autocar, Tesla погодилася включити британський концерн в свій пул, благо європейське законодавство дозволяє автовиробникам об’єднувати статистику. Сума угоди не розголошується, але мова йде про кілька мільйонів доларів.

Минулого року Jaguar Land Rover заплатив Єврокомісії понад 48 мільйонів доларів за перевищення середніх за модельним рядом показників викидів CO₂.

Читайте також:  Toyota відклала випуск нового Land Cruiser Prado

Очевидно, що угода з Tesla обійдеться дешевше, хоча для американського автовиробника допомога конкурентам стає однією зі статей доходів-тільки за неповний 2021 рік програми вуглецевого врегулювання по всьому світу принесли Tesla понад мільярд доларів.

У минулому році в пул з Tesla об’єдналася Honda, а Ford попросив допомоги Volvo, і в умовах посилення екостандартів взаємовиручка автоконцернів напевно буде тільки посилюватися.

У випадку з Jaguar Land Rover ситуація ускладнюється тим, що продажі електричного кросовера I-Pace виявилися нижче очікуваних, а найбільш маржинальними моделями є самі екологічно недружні.

Втім, в середньостроковій перспективі ситуація зміниться: Jaguar Land Rover на чверть скоротить виробництво, зробить ставку на електромобілі, причому для бренду Jaguar приготували нову стратегію розвитку, яка передбачає повну зміну модельного ряду.