Технології

Гнучкий екзоскелет допомагає носити тяжкість без шкоди для спини

Вантаж

Американські інженери створили новий екзоскелет з активним приводом. Механізм кріпиться на спину людини і дозволяє піднімати тяжкості, істотно знижуючи навантаження на м’язи.

Головне завдання, яке переслідували інженери, – створення універсального помічника, здатного знизити кількість виробничих травм у вантажників та інших працівників, що займаються підняттям важких предметів. Візуально екзоскелет більше схожий на рюкзак з декількома тросами, що йдуть від задньої частини стегон до двигунів і далі до плечей. В результаті утворюються два діагональних кабелю, а активація приладу відбувається кожен раз, коли власник піднімається з нахилу.

Читайте також:  Оновлений «автопілот» Tesla протестували в складних умовах [ВІДЕО]

Екзоскелет

“Відчуття безумовно інші, ніж від стандартного екзоскелета. Люди відчували, що технологія їм допомагає» і це здорово”, – зазначають інженери.

Одним з авторів механізму став Аарон Янг, який працює в школі машинобудування Джорджа Вудраффа в технологічному інституті Джорджії. За його словами, під час розгойдування вантажу з боку в бік екзоскелет знижує навантаження на м’язи спини на 16%, а в момент підйому важких предметів — до 37%. Окремо наголошується, що зазвичай схожі показники демонструють більш жорсткі екзоскелетів, які не пропонують такого комфорту від використання.

Аарон Янг стверджує, що гнучка і асиметрична конструкція екзоскелета робить його унікальним. В даний час немає жодної комерційної моделі, здатної до скручування і обертання з порівнянним діапазоном рухів. Навіть якщо в інших екзокостюмах використовуються кабелі, жоден з них не розташовується по діагоналі.