Авто

Volvo вперше в історії перетворила модель Lego на реальну машину

Volvo LX03

Компанія Volvo Construction Equipment вперше в історії перетворила модель серії LEGO Technic в реальну машину, а не навпаки. Ще в 2016-му інженери і дизайнери Volvo CE і LEGO створили футуристичний Фронтальний навантажувач ZEUX, який тепер став концептом LX03.

Прототип повністю автономний, може самостійно приймати рішення, але побудований на агрегатах серійного навантажувача L25 Electric.

В основі Volvo LX03 лежить рама ножичного типу, з одного боку якої закріплений ківш, з іншого — противагу у вигляді блоку батарей. Щоб зачерпнути грунт, LX03 досить опустити задню частину, а тому він більш ефективний в плані витрати енергії. Також завдяки противазі ківш може нависати набагато далі над приймачем, ніж у звичайних серійних машин, та й взагалі бути більше за розміром.

Читайте також:  Розкрито характеристики недорогого седана Skoda Slavia

Навантажувач підійде і для ландшафтного планування земельних ділянок, і для механізації робіт на родовищах корисних копалин — все залежить від габаритів і навісного обладнання.

Конструкція зроблена модульною, причому розміри машини змінюються шляхом невеликого коригування процесу виробництва. Само собою, LX03 оснащений електричною силовою установкою (декарбонізація будівельної галузі — мало не головний пункт стратегії розвитку Volvo CE), запозиченої у серійного L25 Electric.

Такий навантажувач оснащений двома електромоторами. Один призначений для руху (36 кіловат), інший — для гідравліки (32 кіловати). Батарея ємністю 40 кіловат-годин працює під напругою 48 вольт і підтримує швидку зарядку постійним струмом (до 80% за дві години). Без підключення до розетки L25 Electric пропрацює від двох до восьми годин — і такий же час заявлено для концептуального LX03.