Технології

Google знайшла спосіб знизити навантаження на систему під час роботи в Chrome

Chrome

Google працює над зниженням навантаження на системні ресурси в Chrome і інших браузерах на движку Chromium. Компанія створила і вже тестує нову функцію під назвою RawDraw, яка покликана поліпшити продуктивність процесора, відеокарти і оперативної пам’яті пристрою при використанні браузера.

В даний час, коли Chrome растрирует зображення для виведення сторінки, він розділяє її на сітку з осередками розміром приблизно 256х256 пікселів.

При цьому браузер розподіляє ресурси на завантаження кожної з осередків окремо. Це дозволяє не навантажувати систему, оновлюючи всякий раз всю сторінку цілком, а лише необхідні її області.

Читайте також:  Джефф Безос: люди народжуватимуться в космосі і літатимуть на Землю у відпустку

Chrome

Проте, враховуючи високу роздільну здатність сучасних дисплеїв, одна з таких осередків умовної сітки може “з’їдати” до 10 МБ ОЗУ. Тому розробники Chrome вдосконалили свою систему.

Нова функція RawDraw запускає процес Viz, що відповідає за використання графічного процесора для растеризації екрану. Viz “більше не виділяє текстури для кожної комірки”, що за заявою Google, знижує навантаження на пам’ять і ЦП на 90%, дозволяючи відеокарті швидко повторно вимальовувати необхідні комірки.

RawDraw, хоча і доступна для використання, працює нестабільно, оскільки проходить етап тестування.