Технології

Facebook таємно стежить за рухами користувачів смартфонів

Facebook

Нікого вже не дивує той факт, що Facebook збирає численні дані про людей, проте експерти з безпеки зробили несподівану знахідку. Як виявилося, фірмовий додаток Марка Цукерберга відстежує рухи користувачів, і це ніяк не можна відключити.

Дослідники в області безпеки Талал Хадж Бакрі і Томмі Миск виявили, що Facebook постійно зчитує дані акселерометра в мобільному гаджеті. За їхніми словами, навіть якщо заборонити додатку доступ до геолокації, він все одно може з’ясувати точне місце розташування людини, порівнявши поведінку акселерометрів в пристроях інших користувачів і визначивши подібності в вібраціях і інших даних.

Читайте також:  Google запустить продажу Pixel 6 з фірмовими сервісами по підписці

«Якщо ви їдете в автобусі і інший пасажир повідомляє Facebook про своє точне місцезнаходження, Facebook може легко визначити, що ви перебуваєте в тому ж місці, так як обидва типи вібрації будуть ідентичними», — відзначили фахівці.

Експерти відзначили, що дані з акселерометра збирає не тільки Facebook, але також Instagram і WhatsApp. Тільки в останньому можна заборонити додатку це робити, тоді як два інших завжди відстежують рухи користувачів без їх відома. Більш того, програми можуть вимірювати навіть пульс людей, грунтуючись на невеликих вібраціях мобільних гаджетів.

Для порівняння, фахівці перевірили інші популярні програми, такі як TikTok, WeChat, iMessage, Telegram і Signal. Жодна з них не зчитує дані з акселерометра, як це роблять сервіси Facebook. Важливо, що ця проблема спостерігається в тому числі і на iOS.