Суспільство

Новий рік – 2020. На скільки для українців подорожчав святковий стіл

Новорічне застілля

Найбільше доведеться витратитися на алкоголь і солодощі.

Цього року новорічний стіл обійдеться українцям на 7% дорожче. Будь-яких цінових стрибків варто очікувати до кінця 2019 року і скільки доведеться витратити на святкування з’ясували Вести.

Як розповів глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, цього року інфляція склала 7,3%, ціни зростають повільнішими темпами. Це також підтверджує член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, додавши, що робити запаси продуктів немає сенсу і суттєвих стрибків цін до Нового року не передбачається.

В середньому, за підрахунками експертів, святковий стіл з алкоголем без надмірностей на вісім осіб обійдеться приблизно в 3,5 тис. грн. У меню за ці гроші входять традиційні новорічні страви, включаючи салати, м’ясні і рибні продукти, овочі, фрукти, кондитерські вироби, напої. А ось за делікатеси доведеться доплатити не менше 500 грн.

Читайте також:  Київ увійшов до списку найкращих міст для дистанційної роботи

Що стосується страв, за рік помітно подорожчав салат «Олів’є». А ось імпортні продукти за цей час не сильно додали в ціні, а багато хто навіть подешевшав. Все через зміцнення гривні – для імпорту зараз дуже хороші умови.

“Якщо ви святкуєте, маючи зарплату в 4-6 тис. грн, на місяць, то для вас він подорожчає. Тому що це будуть найдорожчі продукти, і в цій категорії ми бачили дуже серйозні коливання цін, наприклад, на овочі, хліб. А якщо, навпаки, стіл у вас дорогий, і кількість вітчизняних продуктів на ньому становить близько 20%, то він з високою часткою ймовірності буде дешевше, ніж минулого року”, — говорить Олексій Дорошенко.

Читайте також:  COVID-вакцина з'явиться в аптеках не раніше, ніж восени

Що з цінами

Основні продукти

Ціни на м’ясо за рік не сильно помінялися. Наприклад, качки і гуси, які традиційно готують на святковий стіл, в середньому коштують 250-400 гривень за тушку (в минулому році ціни доходили до 350 грн). Вартість свинини і яловичини також порівнянна з торішньою.

Найдешевший варіант – це курятина. За словами експертів, цінам на цю продукцію рости вже нікуди і вона навряд чи перевищить 80 грн/кг. А після свят продукт почне дешевшати.

А ось імпортні делікатеси, на кшталт червоної риби та ікри, можуть подешевшати ще до Нового року. Як розповіли в Асоціації “Українські імпортери риби і морепродуктів”, перед святами постачальники, як правило, збільшують обсяги закупівель, що збільшує конкуренцію на ринку.

Читайте також:  МОЗ про COVID-19: ситуація залишається напруженою

Алкоголь

Подорожчання спостерігається на алкогольні напої. Наприкінці 2018 року пляшка шампанського українського виробництва коштувала на 5-10 грн менше нинішніх цін. Напої італійських виробників подорожчали в середньому на 40 грн за пляшку.

Солодкий стіл

Мало змінилися ціни на фрукти. Зараз їх можна купити за ту ж ціну, що і рік тому. Іспанські та турецькі мандарини коштують 22-28 грн за кг, апельсини-40-45 грн за кг.

А ось солодощі обійдуться в цьому році дорожче і істотно. Наприклад, ціни на торти відомого українського виробника підскочили більш ніж на 100 грн.

Джерело: UBR