Авто

Skoda припинить виробництво однієї з модифікацій Fabia заради електромобілів

Skoda Fabia Combi

Компанія Skoda оголосило про плани припинити розробку нових поколінь Fabia в кузові універсал. Наступну ітерацію моделі збиралися поставити на конвеєр в 2023 році. Чеські фахівці заявили, що компактні універсали програють у популярності сучасним хетчбекам і кросоверам, а також складні в адаптації.

Крім того, керівництво бачить майбутнє марки в розвиток електричного транспорту.

Нові Skoda Fabia Combi повинні були піти в серійне виробництво вже через півтора року. Однак керівництво компанії направило лист співробітникам автозаводу в Квасинах, в якому повідомила про відмову від випуску моделі нового покоління. Фахівці прийняли рішення у зв’язку з бажанням сконцентруватися на розробці електромобілів.

Читайте також:  Черга за новою Toyota Tundra розтяглася на півтора роки

Крім того, значну роль зіграв новий екологічний стандарт Євро-7, який з 2026 року ускладнить виробництво автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння за рахунок суворої регламентації викидів.

Ще одним фактором, який зіграв важливу роль у вирішенні, є непопулярність компактних універсалів щодо сучасних хетчбеків і кросоверів. В основі універсалу Skoda Fabia Combi планували використовувати більшість технічних вузлів, кузовних деталей і елементів інтер’єру ідентичних хетчбеку.

У той же час інженерам довелося б серйозно модернізувати архітектуру MQB-A0, щоб адаптувати її до кузова універсал, що в свою чергу призвело б до значних грошових витрат.

Нове покоління Skoda Fabia представили на початку травня. Модель отримала на вибір літрові “атмосферники” потужністю 65 і 80 кінських сил, а також пару наддувних моторів і топову півторалітрову «турбочетвірку» об’ємом 1,5 літра.

Читайте також:  Volvo вперше в історії перетворила модель Lego на реальну машину

Джерело: Auto.cz