Технології

Нейромережа навчилася вгадувати PIN-код карти по руху пальців

PIN код

Методика заснована на передбаченні PIN-коду за допомогою спеціальних алгоритмів. Дослідники запевняють, що точність досягає 41%, що в кілька разів вище, ніж у будь-яких інших способів.

Ідея прийшла в голови команді вчених з Італії та Нідерландів. Для створення технології машинного навчання підходить обладнання, доступне в магазинах електроніки.

Розробники запевняють, що ефективність залишається на високому рівні, навіть якщо людина буде прикривати пальці іншою рукою. Поточна версія AI дозволяє відстежувати позиціонування руки і точно визначати 4-значний PIN-код в 41% випадків з трьох спроб. Для 5-значних PIN-кодів точність падає до 30%.

Читайте також:  Культовий плеєр Winamp перезапускають із новим логотипом

Банкомат

Результат перевершив всі очікування і виявився значно вищим, ніж у існуючих методик, заснованих на звукових хвилях і теплових сигнатурах. Для роботи нейромережі досить встановити за спиною людини систему відеозахоплення.

Особливо насторожує, що люди навіть не здогадуються про те, що ШІ здатний розкрити набирається PIN-код по звуках зворотного зв’язку, скрипу кнопок і іншими ознаками, на які зазвичай ніхто не звертає уваги. При цьому камеру можна прикріпити до стовпа в десятках метрах від банкомату.

Всього в експерименті брало участь 58 добровольців, кожен з яких набирав 100 випадкових PIN-кодів. Нейромережа навчалася з використанням декількох сценаріїв, і в деяких випадках ефективність підбору коду тільки збільшувалася.

Читайте також:  Оновлений «автопілот» Tesla протестували в складних умовах [ВІДЕО]

Дослідники вважають, що рішенням можуть стати банкомати з цифровими клавіатурами, що змінюють розташування кнопок у випадковому порядку для кожного нового клієнта.