Технології

Батареї після переробки виявилися кращими за нові

Батареї

Дослідження проводила компанія boffins спільно з US Advanced Battery Consortium (USABC) і акумуляторною компанією A123 Systems. Результати обнадіюють, доводячи ефективність існуючих технологій вторинної переробки.

Команда фахівців тестувала батареї з переробленими катодами NMC111. Вони вважаються найбільш поширеними і містять нікель, марганець і кобальт в рівних частинах.

Катоди виготовлені з використанням запатентованої технології вторинної переробки, створеної стартапом Battery Resources. В ході тестування з’ясувалося, що перероблений матеріал має більш пористу мікроскопічну структуру, що дозволяє іонам літію краще проникати всередину і виходити назовні.

Читайте також:  ASUS випустила безконтактний лазерний аналізатор для овочів та фруктів

До того ж перероблені катоди продемонстрували збільшений термін служби — до 53%. Тести проводилися в промислових масштабах, що дозволяє говорити про точність результатів.

Дослідники виготовили кишенькові елементи на 11 ампер-годин, заповнені матеріалами тієї ж щільності, що і батареї електромобілів. За словами інженерів A123 Systems, катодні матеріали після вторинної переробки можуть виступати чудовою альтернативою новим акумуляторам.

Незважаючи на те що в реальних тестах електрокари не брали участь, більшу частину випробувань використовувався протокол, розроблений USABC для гібридних автомобілів.