Авто

Дощ знижує ефективність електронних систем безпеки автомобілів

Дощ

Фонд безпеки дорожнього руху США (ААА) провів дослідження ефективності роботи декількох систем безпеки автоматичних систем управління в поганих погодних умовах. Як виявилося, під час дощу шанс зіткнення значно збільшується.

Всі випробування проводилися в закритому середовищі з імітацією різних погодних умов. В першу чергу вивчався вплив дощу на екстрене гальмування.

Результат неприємно здивував дослідників, адже на швидкості 56 км/год в 33% випадків екстрене гальмування спрацьовує некоректно, а сам автомобіль стикається з стоячим попереду транспортним засобом.

Читайте також:  Xiaomi назвала дату появи власного електрокара

Невтішні і показники ефективності функції утримання смуги руху. З’ясувалося, що тільки в 69% випадків система здатна вчинити ухилення.

Експерти ААА відзначають, що виробники проводять випробування в ідеальних умовах. На їхню думку, правила подібних експериментів потрібно міняти, що дозволить поліпшити безпеку автомобілів.

Крім симуляції дощу, були вивчені наслідки й іншого впливу навколишнього середовища на роботу вищевказаних систем. Зокрема, вплив бруду від комах.

В ході додаткових тестів вдалося з’ясувати, що на швидкості 40 км/год екстрене гальмування не справляється зі своїм завданням в 17% випадках. Власникам автомобілів рекомендують утримувати вікна в чистоті, оскільки навіть незначні плями і пошкодження можуть привести до небезпечних наслідків.