Технології

Створено скло для смартфонів, яке самовідновлюється

Розбитий екран

Міжнародна команда дослідників повідомила про створення скла, здатного відновлюватися після появи тріщин. В основі використовується полімерний матеріал, а процес відбувається при кімнатній температурі.

Самовідновлювальні матеріали не нові, але використовувати їх в комерційних продуктах вкрай складно. Повернення до колишнього стану вимагає високих температур або наявності інших компонентів, але тільки не у випадку з новою розробкою вчених з Канади і Південної Кореї.

Фахівці відзначають, що матеріал здатний «заліковувати» тріщини без участі людини, а в майбутньому технологію можна використовувати для виробництва захисного скла для смартфонів.

Читайте також:  Інсайдери: Pixel 6a отримає процесор Tensor та урізану камеру

При цьому дослідники пишуть, що головна проблема полягає в знаходженні балансу між механічними і самовідновлювальними властивостями. В результаті вибір припав на полімер, здатний «заліковувати» рани без участі зовнішніх сил. Вчені вважають, що розробка дозволить заощадити гроші покупцям смартфонів, а також знизити викиди в навколишнє середовище.

“Наша мета полягає в тому, щоб зберегти міцність захисного скла і тачскріна, який забезпечує працездатність екрану, додавши при цьому динамічну здатність до самовідновлення тріщин і подряпин. Тому ми прагнемо домогтися повного «загоєння» таких пошкоджень тільки при кімнатній температурі. Саме це відрізняє наше дослідження від інших”, — стверджують вчені.