Авто

Розкрито список найдорожчих автомобільних марок

Toyota

Американська консалтингова компанія Interbrand опублікувала щорічний рейтинг найдорожчих компаній. Серед автомобільних марок першою в списку виявилася Toyota, вона ж зайняла сьому сходинку в загальному рейтингу: її вартість оцінюється в 54,1 мільярда доларів, що на п’ять відсотків більше, ніж минулого року.

На другому місці Mercedes-Benz з цінником 50,8 мільярда доларів (зростання на три відсотки), а замикає трійку BMW (41,6 мільярда доларів, збільшення на п’ять відсотків). З минулого року трійка лідерів не змінилася.

Читайте також:  Ретроавтомобіль Renault перетворили на квадрокоптер [ВІДЕО]

Зате в топ-5 відбулися перестановки: якщо в минулому році на четвертому і п’ятому місці були Honda і Hyundai, то в 2021-му на четверту сходинку піднялася Tesla (в 2020-му вона була лише шостою, а в 2019-му взагалі не потрапила в рейтинг): компанія Ілона Маска оцінюється майже в 36,3 мільярда доларів (+184 відсотки). П’ятий рядок в нинішньому році дісталася Honda, яка коштує 21,3 мільярда доларів (ціна знизилася на два відсотки відносно минулого року).

15 найдорожчих автомобільних компаній

З шостого по десяте місце розташувалися Hyundai, Audi, Volkswagen, Ford і Porsche. Південнокорейська марка відкотилася на дві позиції назад з цінником в 15,16 мільярда доларів (збільшення на шість відсотків), Audi піднялася на одну сходинку вгору (майже 13,8 мільярда доларів, зростання на вісім відсотків).

Читайте також:  Збанкрутілий SsangYong врятує виробник електробусів

Volkswagen теж поліпшив становище: в 2020 році він був на дев’ятій сходинці, а в 2021 році піднявся на восьму, подорожчавши на дев’ять відсотків, до 13,4 мільярдів доларів. Вартість Ford оцінили в 12,8 мільярда доларів (збільшення на два відсотки), а Porsche — в 11,7 мільярдів доларів (збільшення на чотири відсотки).

Замикають рейтинг Nissan, Ferrari, Kia, MINI і Land Rover, причому перші три зберегли становище в топ-15, а останні два обмінялися позиціями в порівнянні з минулим роком.

Джерело: Interbrand